Які шампуні кращі?
![Які шампуні кращі?](https://images.prom.ua/122971740_w804_h500_yaki-shampuni-kraschi.jpg)
Мило відомо людям кілька тисяч років. А ось шампуням – всього близько ста років (першими з'явилися порошкові варіанти таких засобів). У перекладі з хінді «shampo» означає «розтирати» або «масажувати». Перший шампунь (Англія) був чимось на зразок пудри з мильного порошку і рослинного екстракту. Через кілька років у Німеччині був запатентований зручний порошковий шампунь, який створив хімік Шварцкопф.
У 1903 році він придумав свій шампунь, не який залишав білого нальоту на волоссі, і вже в 1904 відкрив цілий завод, потужності його невеликої лабораторії не вистачало для забезпечення всіх бажаючих. У 1927 році його син зробив шампунь рідким, що стало вирішальним кроком на шляху до сучасних засобів догляду за волоссям.
У тридцяті роки В Америці формулу вдосконалили, зробивши шампуні недорогими, і розширивши вибір засобів для різних типів і навіть кольору волосся.
Види сучасних шампунів 2018 року
Їх безліч, і варіантів класифікації теж дуже багато. Шампуні можна розрізняти за:
- видом– рідкі, тверді, кремоподібні, желеподібні, сухі;
- призначенням – для нормального волосся, пошкодженого, фарбованого, прямих і кучерявих, темних, світлих, сєдих;
- лікувальними компонентами.
Крім того, є шампуні для чоловіків, жінок, дітей та універсальні. Вони можуть фарбувати волосся, надавати кондиціонуючу дію, містити бальзами або натуральні рослинні олії.
Миття і живлення волосся і шкіри голови
Нерідко якість шампуню пов'язують з тим, наскільки легко і сильно він піниться. Це не зовсім так – за кількість піни «відповідають» певні хімічні речовини, що не мають відношення до насичення волосся корисними речовинами. Орієнтиром можуть служити маски для волосся, які взагалі не піняться, але створені саме для живлення і зволоження.
Дуже слабо піняться шампуні, які не містять луги. Між тим вони відносяться до найбільш корисних з точки зору догляду і чудово очищають волосся. Крайнощі – не кращий варіант, і краще всього вибирати шампуні з середньою кількістю піни, яка полегшує сам процес миття.
Деякі типи волосся вимагають щоденного миття. У цьому випадку і шампуні потрібно вибирати відповідні – щадні, з великою кількістю зволожуючих компонентів.
Дорослі або дитячі?
Продукти для дітей спочатку краще очищені, в них більше корисних компонентів. Тому багато хто вважає, що оптимальним варіантом для миття голови є дитячий шампунь.
Але в даному випадку потрібно орієнтуватися на тип волосся. У дітей вони самі по собі більш тонкі та м'які, а секреція залоз шкіри голови – нижче. Тому дитячі шампуні підійдуть для дорослих з тонкими волоссям. При цьому не гарантується нормальне очищення й у тому випадку, якщо зачіска дорослого моделювалася за допомогою лаків, гелів або мусів. Дитячі засоби просто не розраховані на розчинення таких компонентів, і нормально промити волосся не вийде.
Краще спочатку орієнтуватися на шампуні для відповідного типу волосся, але з максимальною кількістю натуральних компонентів: масел, екстрактів і інших речовин. Є й універсальні засоби розроблені для дітей, але із зазначенням можливості використовувати їх для дорослих.
Додаткові засоби догляду
Завдання шампуню – очистити волосся від частинок пилу і жиру. Вони можуть містити невелику кількість додаткових речовин, але час контакту їх з волоссям невелике, і надати істотного впливу такі добавки не встигають. Їх головна мета – пом'якшити негативну дію хімічно активних речовин, розчинних жир.
Для догляду за волоссям і живлення шкіри голови є бальзами та маски. Перші наносяться ненадовго, і в деяких випадках навіть не змиваються після цього. Час контакту в них теж не надто великий - вони діють переважно на волосся. А ось корисні речовини, що містяться в масках, встигають проникнути не тільки в товщу волосся, а й у шкіру голови. Щоправда, і тримати такий склад потрібно не хвилину-дві, а до півгодини, а іноді й більше, залежно від складу.
Натомість насичені активними речовинами маски для волосся "заряджають" його енергією і корисними речовинами надовго, завдяки чому їх достатньо робити 1-2 рази на тиждень.- Як сушити гель лак у домашніх умовах без УФ-лампиЩе кілька років тому прикрасити нігтики стійким гель лаком можна було лише в салоні, сьогодні цю техніку опанували багато жінок. Тим паче що придбати все необхідне для декоративного покриття можна не виходячи з дому.Повна версія статті
- Чи псуються нігті від гель лаку, а також чи потрібно чергувати гель лак і звичайний лак?Ряди прихильниць гель лаків поповнюються щодня, згадана процедура дає змогу мати гарні руки тривалий час, економить час і кошти на візити до майстра.Повна версія статті